Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Jackie

Telefon numarası : 86-18824284006

Free call

iPhone 12 Yeni MagSafe manyetik kablosuz şarj teknolojisi

February 25, 2021

son şirket davası hakkında iPhone 12 Yeni MagSafe manyetik kablosuz şarj teknolojisi

 

Apple, 14 Ekim 2020, Pekin saatinde küresel bir çevrimiçi basın toplantısı düzenledi ve uzun zamandır beklenen iPhone12 serisi cep telefonlarını piyasaya sürdü.Modeller arasında iPhone12, iPhone12 mini, iPhone12 Pro ve iPhone12 Pro Max yer alıyor.İPhone tarihinde ilk defa serinin tamamı 5G'yi destekliyor., 20W PD kablolu hızlı şarjı destekler ve yepyeni MagSafe manyetik kablosuz şarj teknolojisini getirerek iPhone'da yeni bir çağın başlangıcını işaret eder.

 

 

İPhone 12 serisi, iPhone12 ve iPhone12 mini olmak üzere iki model içerir.Renkler siyah, beyaz, kırmızı, yeşil ve yeni başlatılan laciverttir.Yapılandırma açısından, güçlü bir 5nm A14 biyonik işlemci ile donatılmıştır.Daha sağlam bir süper seramik panel kullanır ve dikey alüminyum metal çerçeveyi yeniden tasarlamıştır.

 

Önceki iPhone nesillerinin şık ve büyük çerçeveleriyle karşılaştırıldığında, iPhone 12, aynı boyutun altında daha büyük bir ekrana sığabilen daha dar bir çerçeveye sahip yeni bir dikey çerçeve tasarımı kullanıyor.iPhone12, 2532 x 1170 çözünürlüğe ve yalnızca 162 g ağırlığa sahip 6,1 inç OLED tam ekran kullanır.İPhone12 mini, 2340 x 1080 çözünürlüğe ve şaşırtıcı 133 g ağırlığa sahip 5,4 inç OLED tam ekran kullanıyor.Ağırlığı azaltmaya çalışan birçok Android telefonla karşılaştırıldığında, iPhone12 mini gerçek bir küçük ekran ve hafif bir amiral gemisidir.

 

 

İPhone 12Pro modeli büyük kupa ve süper büyük kupa stratejisine devam ediyor.İPhone12 Pro ve iPhone12 Pro Max olarak ikiye ayrılmıştır.Ayrıca 5nm A14 biyonik işlemci, süper porselen kristal panel, mat cam arka plaka ile donatılmıştır ve çerçeve daha yüksek bir sertliğe sahiptir.Paslanmaz çelik malzeme.

 

Ayrıca dikey dar çerçeve tasarımı sayesinde iPhone12 Pro ve iPhone11 Pro, boyut yakın olduğunda 2532 x 1170 piksel çözünürlüğe sahip 6,1 inç OLED tam ekrana sahip.İPhone12 Pro Max, 2778 x 1284 piksel 6,7 inç OLED tam ekran ile donatılmıştır..Arka kamera, elde tutulan kamerayı uzatmak için profesyonel kameralarda güçlü bir üç kameralı görüntüleme sistemi, daha büyük bir F1.6 ana kamera, 2x (Pro) / 2.5x (Pro Max) hafif değişken telefoto ve CMOS sensör sarsıntı önleme teknolojisi kullanır. Pozlama 2 saniyeye kadar ulaşabilir ve bir lidar tarayıcıyla onu tarihteki en güçlü iPhone yapar.

 

 

Güçlü performansa ek olarak, iPhone 12, iPhone12mini, iPhone12 Pro ve iPhone12 Pro Max serilerinin tamamı yeni MagSafe manyetik şarj teknolojisini destekleyerek geçmişten farklı, kullanışlı ve hızlı bir şarj deneyimi getiriyor.

 

 

1. İlk olarak MagSafe manyetik şarj teknolojisi ile donatılmıştır

 

 

Apple, 2017'deki iPhone 8'den bu yana, diğer cep telefonu kablosuz şarj yöntemlerine benzer şekilde tüm iPhone modellerine kablosuz şarj işlevini ekledi.Kablosuz şarj cihazına yerleştirildiğinde şarj olmaya başlar.Apple, kablosuz şarj işlevi konusunda iyimser, ancak açıkçası kablosuz şarjın verici bobininin ve alıcı bobininin hizalanmasına bağlı olduğunu söyledi.Geleneksel kablosuz şarj cihazları elinize yerleştirildiğinde en iyi sonuçları elde edemez.Yanlış yerleştirilirse, kablosuz şarjın verimliliği azalacak ve güç artmayacaktır., Yavaş şarj, ciddi ısınma vb. Kablosuz şarjın gelişmesini engeller ve kötü deneyim getirir.

 

Apple, temel nedenden yola çıkarak, geleneksel kablosuz şarjın kötü deneyimini çözmek için yeni MagSafe manyetik şarj teknolojisini tanıttı.İPhone 12 cep telefonu, çevresel aksesuarlar ve şarj cihazının tümü, otomatik konumlandırma ve hizalama etkisini elde etmek için MagSafe manyetik bileşenlerle donatılmıştır.Hem iPhone12 mini hem de iPhone12 Pro, yeni MagSafe manyetik şarj teknolojisi ile donatılmıştır.

 

2. MagSafe manyetik şarj nasıl çalışır?

 

 

İPhone12'nin perspektif görünümünden, MagSafe manyetik şarj sistemi bileşen yapısının, daha yüksek alma gücüne dayanması için benzersiz sargı bobininin, nanokristalin panel aracılığıyla manyetik akıyı yakaladığını ve kablosuz hızlı Şarjı daha güvenli bir şekilde almak için gelişmiş bir koruyucu katmanı benimsediğini görebilirsiniz.Diğer manyetik aksesuarlarla otomatik hizalama ve adsorpsiyon gerçekleştirmek için kablosuz alıcı bobinin çevresine yoğun bir mıknatıs dizisi entegre edilmiştir, böylece kablosuz alma verimliliği iyileştirilir.Yüksek hassasiyetli bir manyetometre ile donatılmış, indüklenen manyetik alan gücündeki değişikliklere anında yanıt vererek iPhone12'nin manyetik aksesuarları hızlı bir şekilde tanımlamasına ve kablosuz şarj için hazırlanmasına olanak tanır.

 

3. MagSafe manyetik şarj gücü nedir?

 

İPhone 8, 7.5W kablosuz şarj ile donatıldığından, önceki tüm iPhone'ların kablosuz şarj gücü 7.5W'da durdu.MagSafe manyetik şarj teknolojisi, maksimum 15W güçle kablosuz şarj performansını iki katına çıkarır.

 

 

MagSafe manyetik şarjın yanı sıra, iPhone12 serisinin tamamı, 7,5 W'a varan bir güçle çok çeşitli çok yönlülükle Qi kablosuz şarjı desteklemeye devam ediyor.Daha hızlı bir şarj hızına ihtiyaç duyan kullanıcılar orijinal MagSafe manyetik şarj cihazını kullanabilir ve piyasada yaygın olarak dolaşan Qi kablosuz şarj cihazı kullanılmaya devam edilebilir.

 

4. MagSafe manyetik şarj avantajları

 

Kablolu şarj ile karşılaştırıldığında, kablosuz şarj sisteminin kullanımı daha kolaydır, ancak hava yoluyla enerji iletme süreci, verici bobinin ve alıcı bobinin tam olarak hizalanmasına çok bağlıdır.Apple, kablosuz şarj sorununu tamamen çözmek için manyetik çekim teknolojisini kablosuz şarj işlemine uyguladı.Asırlık soruna uyum sağlamak zordur.Kablosuz şarj verimliliğini optimize etmek için bozulma olasılığı yoktur ve kablosuz şarj gücünü artırmak mümkündür.Bu nesil iPhone12'nin kablosuz şarj gücü, kablosuz şarj hızını büyük ölçüde artıran ve kullanıcıları azaltan 7.5W'tan 15W'a ikiye katlanacak.bekleme süresi.

 

 

MagSafe manyetik şarjın uygun adsorpsiyonu, daha fazla oynanabilirlik geliştirebilir.Aksesuarlar için MagSafe manyetik şarj, Qi kablosuz şarj standardını da destekler; bu, üçüncü taraf üreticilerin kendi 7.5W Qi standart manyetik kablosuz şarj cihazını geliştirebileceği anlamına gelir.Diğer aksesuarlar için, Apple'ın da MFi'ye benzer bir standardı benimseyeceğine inanıyorum. Spesifikasyonları karşılayan üreticilere MagSafe manyetik şarj yetkisini açın ve üçüncü taraf manyetik aksesuarlar pazarı bir patlamaya yol açacaktır.

 

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

jackie@focusestech.com
86-18824284006
jackie@focusestech.com