Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Jackie

Telefon numarası : 86-18824284006

Free call

Apple, MFi aksesuar sertifikasyon kılavuzunun yeni sürümünü yayınladı: Lightning - Ethernet adaptörü listelenmiştir

February 25, 2021

son şirket davası hakkında Apple, MFi aksesuar sertifikasyon kılavuzunun yeni sürümünü yayınladı: Lightning - Ethernet adaptörü listelenmiştir

Apple, üçüncü taraf adaptör üreticilerinin Ethernet üzerinden Güç (PoE) özelliğini destekleyen adaptör kablolarını içeren şirketin standart yetkilendirmesini takip edebilmesi için MFi sertifika programı için bir genişletme planı duyurdu.Mac Otakara, Apple'ın "MFi Aksesuar Arayüz Spesifikasyonu R31 Sürümü" nde yapılan değişiklikleri detaylandırdığını, böylece üçüncü taraf üreticilerin iOS cihazlarla uyumlu yeni aksesuarlar oluşturabileceğini bildirdi.

 

 

Yeni listede, Apple'ın Lightning - Ethernet adaptörleri için yeni bir MFi sertifika kılavuzu sağladığını görünce çok şaşırdık.Şu anda, Apple'ın çevrimiçi mağazasında ve perakende satış mağazalarında listelenen tek MFi Ethernet adaptörü Belkin tarafından üretilmektedir.

 

MFi yetkili PoE adaptörlerinin, bağlantı etkinleştirildiğinde iOS cihazlarını doğrudan şarj edebildiği bildirildi.PoE olmadığında, kullanıcıların diğer yöntemlerle (tek bir aydınlatma kablosu) cihaza güç sağlamaları gerekir.

 

Rapora göre Apple, Realtek'in RTL8111EPU Gigabit Ethernet denetleyicisini MFi sertifika listesine ekledi.Aynı zamanda Apple, başlık resminde gösterilen Anker adaptör kablosu gibi USB-C ses adaptörlerine Aydınlatma için hala MFi sertifikası rehberliği sağlıyor.

 

MFi sertifikalı USB-C - Lighting ses adaptörü aracılığıyla, MacBook, iPad Pro ve Windows PC kullanıcıları Lightning kulaklıklarını USB-C arayüzü üzerinden destekleyebilecekler, ancak bu diğer aksesuar üreticileri tarafından takip edilmedi.

 

Önümüzdeki birkaç ay içinde, yeni MFi sertifikasyon standardına göre daha fazla Lighting to Ethernet veya Lighting to USB-C ses adaptörleri görmemiz bekleniyor.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

jackie@focusestech.com
86-18824284006
jackie@focusestech.com